X
تبلیغات
رایتل

مرحوم حاج محمد رضا آغاسی

ردیف موضوع
اجرا حجم
(KB)
زمان
1 از ذکر علی مدد گرفتیم آن چیز که می شود گرفتیم 148 0:02:10
2 آن شب که بتان نماز خواندند ما را به حریم راز خواندند 348 0:05:16
3 دلم تنگ شهیدان است امشب 36 0:00:26
4 فصل عزا آمد و دل غم گرفت خیمه ی دل بوی محرم گرفت 305 0:04:35
5 دل من فدای دو دست اباالفضل 302 0:04:34
6 غنچه می بینم دلم پر می زند بوسه بر قنداق اصغر می زند 190 0:02:49
7 شیعه یعنی امتزاج نار و نور 158 0:02:19
8 حیدر کرار نیـَم، خانه نشینم ولی ... 211 0:03:09
9 میخوام برم امام رضا ... 124 0:01:48
10 علی علی مولا ... 224 0:03:20
11 یک قوم تو را شهید می خوانند ... (درباره احمد متوسلیان) 170 0:02:30
12 کیست علی؟ حیدر دُلدُل سوار صاحب لوح و قلمُ ذوالفقار 274 0:04:07
13 خبر آمد خبری در راه است سرخوش آن دل که از آن آگاه است 450 0:06:50
14 گفت فحشا در کجا آید پدید؟ گفتمش در کوچه های بی شهید 1.550 0:23:53
15 زهرا اگر نبود محمد یتیم بود پربار نخل سبز ولایت عقیم بود 1.990 0:30:41
16 گام بردارم ولی با یاد تو سر نهم بر دامن اولاد تو 1.956 0:30:09
17 چهارده کنعانی یوسف جمال چهارده موسی به سینای کمال 1.955 0:30:08
18 به جای آنکه همه ساله تو سوی مکه روی 1.984 0:30:34
19 مشک من لبریز آب و آبروست 1.956 0:30:08
20 "زکُل ُّ مَن عَلیها فان" چه دانی؟ 175 0:02:35
21 قلم تا وحی را بال و پر آمد نماز کاتبان سنگین تر آمد 140 0:02:02

برای دانلود صداهای مرحوم آغاسی، روی آیکون کلیک راست نموده
و گزینه ...Save Target As را انتخاب نمایید.Copyright © 2003-2007 - AVINY.COM - All Rights Reserved
گیاهان؛ تقویت کننده روحیه معنویت

نقش گیاهان در ارتقاء روحیه معنوی پیروان آیین های دینی چون اسلام، مسیحیت، یهودیت و حتی هندوئیسم مسئله ای است که بسیاری از آن غافل مانده اند، اما با اندکی تأمل می توان دریافت که گیاهان دارویی و خوراکی نقش مهمی در ایجاد حس معنویت و تعادل فیزیکی و معنوی انسان دارند.


بر اساس گزارش منابع اینترنتی، میشل کادوتو بوم شناس و نویسنده در مقاله خود درباره اثر گیاهان در معنویت ما، که در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده تصریح می کند: بر اساس کتاب پیدایش عهده عقیق، خداوند در مرکز بهشت درخت زندگی را کاشت که از شاخه های آن میوه خیر و شر آویخته شده بود. رودخانه از پایه درخت عبور می کرد و پس از انشعاب به چهار قسمت جاری می شد.

بسیاری از آیین های معنوی چون اسلام، مسیحیت، یهودیت و اعتقادات مردمان بومی سراسر دنیا داستان خلقت را به مثابه باغی توصیف می کنند که یک چهارم جهان بوده است. نقش برجسته این نماد در ایران باستان 6 هزار سال پیش نیز مشاهده شده است.

گیاهان میان این دایره در نقطه اتصال میان زمین و بهشت رشد می کنند و برای روح و جسم غذا محسوب شده و برای نیروهای شفا دهنده مورد استفاده قرار می گیرند.

درمان گیاهی باستانی اسلام که پایه ای برای طب یونانی امروز محسوب می شود، تصدیق می کند که سلامت زمانی حاصل می شود که فرد در چهار عنصر آب، خاک، هوا و آتش به تعادل دست یابد.

بیش از یک هزار سال پیش، ابن سینا، فیلسوف و پزشک ایرانی مسلمان تصریح کرد که اسطوخودوس یکی از بهترین گیاهان معطر محسوب می شود که به قلوب و روح ما جانی دوباره می بخشد. در میان سایر گیاهان معطر که چنین خاصیتی دارند می توان به گل رز، زعفران ، دارچین و هل اشاره کرد.
بومیان آمریکایی نیز به منظور تطهیر و تزکیه روح از دود حاصل از سوزاندن گیاهان استفاده می کردند.

رایحه های قدرتمند گیاهان می تواند به تعادل سالم و نشاط منتهی شود. روغن سدر نفس روحانی و جسمانی ما را تقویت می کند، تعادل را برقرار، حس ارتباطی ما را تقویت کرده و از سیستم ایمن سازی ما حمایت می کند.

نعناع روحیه انسان را بالا برده، کندر به تقویت ایمان ما کمک کرده و تعادل را در زندگی حاکم می کند. گیاهان می توانند روح و جسم را تغذیه کنند. کتاب زهر یکی از کتاب های عرفانی و اصلی در دین یهودیت می آموزد که به واسطه خوردن، جسم و روح خود را شکل می دهیم. خوردن به معنای دعوت جسم روحانی به جسم فیزیکی و تغذیه روح است. به همین منظور طی عید یهودیان از گیاهان تلخی چون کاهوی رومین، موسیر یا جعفری استفاده می کنند. طعم این گیاهان یادآوری کننده رنجی است که قوم بنی اسرائیل هنگام بردگی در مصر متحمل شدند. تجربه این تلخی به فرد کمک می کند بر درد دیگران تأکید کرده و حس مهربانی و رحم را در خود پرورش دهد.

گیاهان همچنین در روزهای دینی و مراسم عبادی بسیاری از ادیان کاربرد دارد. مسلمانان طی ماه مبارک رمضان در پایان هر روز، زمان افطار بر اساس سنت نبوی از گلاب و خرما به عنوان طعامی استفاده می کنند که پیامبر روزه خود را افطار می کرده است.

در خانه بسیاری از مؤمنان مسیحی غذای سنتی که برای عید پاک و کریسمس تهیه می شود، از نظر گیاهی و ادویه های استفاده شده نسبت به سایر غذاهای سال غنی تر است.

پیروان آئین هندوئیسم نیز مراسم عبادی متعددی را برای ریحون یکیاز مقدس ترین گیاه هندوها آغاز می کنند. پس از تناول هر وعده از غذایی که در روز دینی سرو می شود، مؤمنان هندو اغلب زمانی را به تعمق درباره تجارب جمعی زندگی اختصاص می دهند و پس از آن زمانی را به استراحت و مراقبه می پردازند.

بابوبه، دارچین، رازیانه و کندر تمرکز آرام و مراقبه را در ما تقویت می کند. زمانی که به حس بیداری ژرف تری نیازمندیم گیاه بادیان رومی می تواند نیروهای ما را متمرکزتر کند. روغن اسطوخودس نیز ایجاد کننده آرامش و صلح است. از سوی دیگر رزماری حس وفاداری را افزایش داده و پیوندهای معنوی ما را از عشق تقویت می کند.

گیاهان می توانند ما را در تقویت رابطه و سایر مخلوقات و آفرینش های خداوند را در تعادل یاری کنند.

* مطالب مرتبط:

روش های درمانی در طب سنتی ایران

چگونگی روزه در آیین هندو،بودا و یهودیت

چگونگی روزه در دین اسلام و مسیحیت

سلامت در پناه معنویت
کاهش هزینه تماس تلفن همراه"میسد کال" یا "تک زنگ" در بین جوانان استرالیایی که پول کافی برای خرید گوشی تلفن همراه دارند اما اعتبار کافی برای تماس گرفتن ندارند بسیار رواج یافته است.

بسیاری از متولدین سال 1977 به بعد می‌دانند که "تک زنگ" یا PRANKING به معنی تماس با دیگران از طریق تلفن همراه و بلافاصله قطع کردن آن است.

شماره شما برای یک لحظه در صفحه نمایشگر گوشی طرف مقابل نمایان و به عنوان "Missed call" یا "تماس‌های بی پاسخ" در گوشی ذخیره می‌شود، پس از آن دوست یا والدین شما با هزینه خود با شما تماس می‌گیرند. به گفته تحلیلگران احتیاج و قوه ابتکار عامل شکل‌گیری و کاربرد این روش تماس بوده است.


"کریستال جا" دانشجوی استرالیایی 25 ساله که روزنامه نگار است عقیده دارد: "تک زنگ" قوانین دقیقی ندارد. از این روش می‌توان برای اطلاع دادن به شخصی از رسیدن به مقصد استفاده کرد یا به این وسیله می‌توان به آنها اطلاع داد که شما اکنون می‌توانید صحبت کنید.

وی عقیده دارد که یک بار زنگ خوردن گوشی برای "تک زنگ" کافی است. زیرا در صورت بیشتر بودن تعداد زنگ‌ها، طرف مقابل به اشتباه فکر می‌کند این یک تماس واقعی است.

"جاناتان دونر" محقق شرکت مایکروسافت در مقاله‌ای در این باره در مجله آنلاین Computer Mediated Communication می نویسد: "شخصی که پولدار تر است هزینه را می‌پردازد."

وی در ادامه می نویسد: هرگز به شخصی که از شما پولدارتر نیست تک زنگ نزنید. این امر درباره شخصی که در خواستی از او دارید نیز صادق است، شما نباید او را ناراحت کنید!

محقق کامرونی "ویکتور مباریکا" در تحقیق خود در موسسه Electrical and Electronics Engineers می‌نویسد: تک زنگ و پیام کوتاه در میان جوانان طرفداران زیادی دارد و یک بار بوق تک زنگ یعنی "من رسیدم"، دو بار بوق "تک زنگ" یعنی با من تماس بگیر.

یک سخنگوی شرکت spokesman گفت: به نظر نمی‌رسد که تک زنگ برای شرکت‌های مخابراتی مشکلی ایجاد کند.منبع: itiran.com

مطالب مرتبط:

اصطلاحات ریز و درشت تلفن همراه -قسمت اول

اصطلاحات ریز و درشت تلفن همراه- قسمت دوم

نحوه پرداخت الکترونیکی قبوض تلفن همراه

نحوه تشخیص اصل بودن گوشی از طریق اینترنت

بلوتوث 2.1: راحت‌تر، ایمن‌تر و صرفه‌جوتر

Sorghastrum nutans (Indiangrass) - leaf
Sorghastrum nutans (Indiangrass) - leaf

ادامه مطلب ...
آیا رایت کردن روی CD یا DVD کندتر از حالت عادی صورت می گیرد یا رایت کردن قبل از اتمام کار متوقف می شود؟

 منوی راست کلیک خیلی کند باز می شود.

«Shell Extension » یا همان کدهای کوچکی که باعث افزایش کاراییهای ویندوز می شود نیز ممکن است در برخی موارد مشکل ساز شود.

منوی context خود نوعی از shell extensionهاست که گاهی مواقع در قالب منوی راست کلیک خودنمایی می کند و ممکن است دچار کندی اجرا شود.

برنامه رایگان( Nirsoft shellExView) به شما امکان می دهد Shell Extension ها را غیر فعال کنید (بخش پاکسازی و افزایش سرعت منوهای Context را ببینید). هنگامی که آیتمی را غیر فعال کنید که باعث کند باز شدن این منوها می شود، سرعت باز شدن آنها افزایش خواهد یافت.

 متوقف کردن بوت های مجدد BSOD :

ویندوز را در حالت SAFE Mode بالا بیاورید (هنگامی که BIOS  مشغول بوت کردن سامانه است، کلید F۸ را فشار دهید و گزینه Safemode را انتخاب کنید). روی My Computer  راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید.

به بخش Advanced بروید و سپس روی کلید Setting در بخش Startup and Recovery کلیک کنید. علا مت مربوط به عبارت Automatically Restart را بردارید و روی OK کلیک کنید.

آیا رایت کردن روی CD یا DVD کندتر از حالت عادی صورت می گیرد یا رایت کردن قبل از اتمام کار متوقف می شود؟

ممکن است CPU بیش از اندازه درگیر پردازش شده باشد. قبل از آنکه رایت کردن را شروع کنید، برنامه Task Manager را باز کنید و در قسمت Performance، با نگاه کردن به نمودار وضعیت کار  CPU، می توانید میزان درگیر شدن CPU را هنگام رایت کردن ببینید. می توانید با بستن برنامه های کاربردی (نظیر ضد ویروس ها و جستجو کننده های دسکتاپ Google  یا Yahoo و سایر برنامه ها) کمی از بار پردازشی CPU  بکاهید (البته یادتان باشد که بعد از رایت برنامه هایی چون ضدویروس ها را حتماً فعال کنید).

 سایت VideoHelp.com  نیز منبعی مناسب برای به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد رایت کردن روی دیسک های گوناگون یا رایت کردن فرمت های گوناگون ویدئویی است که با مراجعه به آن جزئیات زیادی را درباره چگونگی رایت کردن صحیح به دست خواهید آورد.

http://teletext.irib.ir

ادامه مطلب ...

ادامه مطلب ...

HD-DVD مبارزه را به Blue-ray واگذار می‌کند

شرکت ژاپنی توشیبا که رهبری تولید فرمت دیسک ویدیویی اچ‌دی دی‌وی‌دی را به عهده داشته است با پذیرش شکست قصد دارد مبارزه را به رقیب خود یعنی فرمت Blue-ray متعلق به شرکت سونی واگذار کند.

شرکت پخش عمومی ان‌اچ‌کی (‪ (NHK‬طی گزارشی گفت تصمیم‌گیری در این‌باره در مراحل نهایی قرار دارد.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که اعلام شرکت خرده‌فروشی "وال مارت" آ در روز جمعه مبنی بر اینکه فیلم‌ها را منحصرا با فرمت بلو-ری عرضه خواهد کرد، به منزله کوبیدن میخ دیگری بر تابوت HD-DVD محسوب می‌شود.

توشیبا عرضه دستگاه‌های HD-DVD و تولید و تحقیق بر روی طرح‌های آینده را متوقف می‌کند. خسارت ناشی از خروج توشیبا از رقابت با سونی، می‌تواند سر به ده‌ها میلیارد ین (چند صد میلیون دلار) بزند. توشیبا روز شنبه هیچ اظهار نظری در این‌باره نکرد.

پایان رقابت HD-DVD و BLU-ray

اردوگاه HD-DVD شامل مایکروسافت، اینتل، یونیورسال هوم استودیو، و سرگرمی‌های خانگی پارامونت است.

طی چند روز اخیر "بست بای" یک عرضه‌کننده بزرگ تجهیزات الکترونیکی و غول اجاره ویدیویی آنلاین "نت‌فلیکس" نیز وفاداری خود را به بلو-ری اعلام کرده‌اند. بلو-ری یک فرمت جدید با وضوح بالا است که ائتلافی به رهبری سونی آن را عرضه می‌کنند.

مرگ HD-DVD از ماه ژانویه مورد انتظار بود. در آن زمان استودیو برادران وارنر که بزرگترین توزیع‌کننده DVD هالیوود است از ائتلاف با توشیبا خارج و به بلو-ری پیوست.

تحلیلگران صنعت و تولیدکنندگان تجهیزات الکترونیکی می‌گویند جنگ فرمت فروش دستگاه‌های DVD وضوح بالا را کاهش داده است، زیرا مشتریان قبل از خرید این فناوری جدید و گرانقیمت منتظر اعلام طرف برنده هستند.

از بازنده این مبارزه در تاریخ تجهیزات الکترونیکی مصرف‌کنندگان تنها نامی باقی می‌ماند، درست مثل "بتامکس" که بعد از آنکه VHS به فناوری برگزیده دستگاه‌های پخش ویدیویی خانگی تبدیل شد به فراموشی سپرده شد.

 

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط:

آشتی فرمت‌های Blu-ray و HD-DVD

نسل بعدی DVD ها : کدام فرمت ؟

عمر dvd هایتان دراز باد!

آشنایی با فرمت dvd


ادامه مطلب ...
بعضی ها مزه آب پنیر یا آب ماست را دوست ندارند ، در حالیکه دیگران آن را خیلی دوست دارند . آب پنیر یا آب ماست مایعی است که هنگام تهیه ماست یا پنیر از شیر جوشیده و غلیظ شده تشکیل می شود  و روی سطح ماست یا پنیر قرار می گیرد . در حالیکه تمام پروتئین به پنیر یا ماست منتقل می شود ، مواد حیاتی در آب آن جمع می گردد .( به دلیل یکسان بودن خاصیت آب پنیر و آب ماست، برای جلوگیری از تکرار هر دو لغت در این مطلب، فقط از کلمه آب ماست استفاده میکنیم ولی منظور هر دوی آنهاست.) ادامه مطلب ...