X
تبلیغات
رایتل
خاموش کردن رایانه از صفحه کلید ۱۳۸۶/۰۵/۰۲در این ترفند قصد داریم روشهای بسیار جالبی را به شما معرفی کنیم ...
در این ترفند قصد داریم روشهای بسیار جالبی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها می‌توانید رایانه خود را تنها با استفاده از چند کلید موجود بر روی صفحه کلید Standby ، Hibernate ، Logoff ، Restart ، Shutdown و Switch User کنید. گفتنی است که با این روش, سرعت کار کردن با رایانه نیز بیشتر می‎شود.
1ـ برای Shutdown کردن: نخست دکمه Win (بین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار دهید و پس از ظاهر شدن منوی Start حرف «U» انگلیسی را دو بار با اندکی مکث بزنید؛ خواهید دید که رایانه خاموش می‌شود.
2ـ برای Restart کردن: نخست دکمه Win (بین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار دهید و پس از ظاهر شدن منوی Start, این بار کلیدهای «U» و سپس «R» را با اندکی مکث بزنید؛ خواهید دید که رایانه Restart می‌شود.
3ـ برای Standby کردن: نخست دکمه Win (بین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار دهید و پس از ظاهر شدن منوی Start این بار کلیدهای «U» و سپس «S» را با اندکی مکث بزنید؛ خواهید دید که رایانه Standby می شود.
3ـ برای Hibernate کردن: نخست دکمه Win (بین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار دهید و پس از ظاهر شدن منوی Start این بار کلیدهای «U» و سپس «H» را با اندکی مکث بزنید؛ خواهید دید که رایانهHibernate می شود.
4ـ برای Log off کردن: نخست دکمه Win (بین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار دهید و پس از ظاهر شدن منوی Start این بار کلید «L» را دو بار با اندکی مکث بزنید؛ خواهید دید که رایانه Logoff می شود.
5ـ برای Switch User کردن: برای Switch User کردن رایانه با صفحه کلید، نخست دکمه Win (بین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار دهید و پس از ظاهر شدن منوی Start این بار کلیدهای «L» و سپس «S» را با اندکی مکث بزنید؛ خواهید دید که رایانه Switch User می شود.


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد