X
تبلیغات
رایتل
آشنایی بافرمتDVD

فرمت جدیدی که قابلیتهای بیشماری دارد که در زیر آمده است .
١- توانایی ضبط تا ٢ ساعت فیلم دیجیتال و تا ٨ ساعتVCD رویDVD های دو لایه و دو طرفه
٢- قابلیتWide Screen
٣- دارای ٨ لایه مخصوص صدا بهمراه ٨ کانال هر کدام یا ٦٤ کانال صوتی
٤- قابلیت تغییر زاویه دید دوربین تاCamera angle 9
٥- قابلیتMenu وInteractive بودن برای بازیهایDVD
٦- قابلیت کنترل توسط والدینParentalLock
٧- چند زبانهMulti Lingual
در سال ٢٠٠٠ حدود ٤٦ میلیونDVD Player در سطح جهان بفروش رسید که ٨.٥ میلیون آن در امریکا بود .فرمتDVD برای مناطق مختلف دنیا CODE خاص اخلاقی اختصاص داده چون فیلم ها را با اخلاق آن منطقه باید تدوین کرد .


روشهای ضدکپی درDVD :
DTCP : Digital Transmission Content Protection یکی از علل تولیدDVD توسط هالیود این بود که تولید کننده هایVCD نمی توانستند از تولید خود محافظت کنند هر کار بر ساده ای با داشتن یکWriter می تواند فیلم آنها را کپی کند هدف از روش های ضدکپیDVD که بر روی هر دیسکDVD لحاظ شده غیر ممکن ساختن کپی فیلم ها و موسیقی هاست .
DTCP :روشDTCP روش ابداعیIntel , sony , Hitachi ,matsushita میباشد در این روش دستگاهDVD Player وDigital TV یکسریCode های رمزی رد و بدل می کنند اگر دیسکDVD شما کپی شده باشد اعداد کد اشتباه خواهد بود پس امکان نمایش روی تلویزیون دیجیتال نخواهد داشت اگر اعداد که تائید شد شما براحتیAuthenticate شده و فیلمdvd خود را خواهید دید .
DVD Player --à DigitalTV
Encrypt Decrypt
CSS : Content Scrambling System این متد توسطMATSUSHITA وTOSHIBA طراحی شده هر دیسکDVD که باCSS فرمت شده باشد 400 عدد یاKey رمز دارد که با مدارDVD Drive ارتباط بر قرار کرده قانونencryption را بوجود می آورند اگر چنین دیسکDVD دارید باید کارت گرافیک شما قدرتdecrypt کردن آنرا داشته باشد .
DVD AUDIO :درا ین روش یکSignal صدای مخصوص روی دیسک صدایDVD حک میشود اگر دیسک را کپی کنید عدم وجود اینSignal باعث می شود هیچگونه موسیقی پخش نشود .
SACD SPEC : CD هایی دو لایه هستند که SONY , PHILIPS طراحی کرده اند که شامل لایه هایDVD , CD میباشد .

برگرفته از سایتfarsedu
بالای صفحه
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد