X
تبلیغات
رایتل

نحوه چاپ صفحات وب 

بسیاری از نرم‌افزارهای تحت ویندوز قابلیت چاپ دارند. اینترنت اکسپلورر هم از این قاعده مستثنی نیست. شما می‌توانید صفحات وب را به همین شکلی که مشاهده می‌کنید چاپ کنید ولی قابلیت چاپ در مرورگر اینترنت اکسپلورر این امکان را به شما می‌دهد که حتی صفحات پیوندی را علاوه بر صفحة اصلی آن چاپ کنید. جالبه نه؟ برویم سراغ کارعملی…

  

گزینة Print را انتخاب کنید  

 

نحوة چاپ صفحات وب

برای چاپ صفحه‌ای که در مرورگر اینترنت مشاهده می‌شود روی منوی File کلیک کرده گزینة Print را انتخاب کنید (با کلیک کردن آن)..

 

چاپگر مورد نظرتان را انتخاب کنید  

 

نحوة چاپ صفحات وب

شما می‌توانید صفحات را از طریق چاپگر چاپ کنید یا اینکه از طریق مودم برای دیگران فکس کنید. کلیه چاپگرها و فکس‌مودم‌هایی که در رایانة شما نصب هستند در کادر مقابل Select Printer لیست می‌شوند. حال چاپگر یا فکس‌مودم مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

  

چاپ کردن صفحات پیوندی   

 

نحوة چاپ صفحات وب

اگر می‌خواهید صفحاتی راکه با صفحة نمایش داده شده در مرورگر پیوندی دارند را نیز چاپ کنید روی زبانة Options کلیک کنید سپس گزینة Print all Linked documents را کلیک کنید تا تیک داخل جعبة مقابل آن به نمایش در آید. حال با کلیک روی دکمة Print صفحة نمایش داده شده در مرورگر و همچنین صفحات پیوندی آن چاپ می‌شوند.

  

گزینة Print table of links را فعال کنید  

 

نحوة چاپ صفحات وب

اگر این گزینه فعال باشد موجب می‌شود علاوه بر چاپ صفحة نمایش داده شده در مرورگر، لیستی از میان‌برهای ویژة اینترنتی آن صفحه هم چاپ شود.

   

چگونه صفحات وب دارای فریم را چاپ کنیم؟   

 

نحوة چاپ صفحات وب

بعضی سایت‌های وب صفحاتی دارند که هر کدام از چند صفحه تشکیل شده‌اند و به وسیله مرزهای قاب‌ مانند که به آنها فریم می‌گویند از هم جـدا شدنـد. اگر صفحة داخل مرورگر فریـم‌دار باشـد بخش Print Frames در زبانة Options مربوط به پنجرة Print به صورت فعال درمی‌آید. قسمت Print Frames سه گزینة دارد. برای چاپ صفحه به همان شکلی که نمایش داده می‌شود باید گزینة اول را انتخاب کنید. برای چاپ هر کدام از فریم‌ها به صورت مجزا باید گزینة سوم انتخاب شود. گزینة دوم یعنی Only the Selected Frame موجب می‌شود تنها فریم فعال که قبل از کلیک گزینة Print انتخاب شده بود، چاپ گردد.

 

چاپ نهایی صفحة وب مورد نظر   

 

نحوة چاپ صفحات وب

بعد از اینکه پارامترهای چاپ را به طور کامل بررسی کردید و گزینش‌های مورد نظر خودتان را انتخاب کردید، باید دکمة Printرا کلیک کنید تا دستور نهایی چاپ برای چاپگر صادر شود. بعد از کلیک دکمة Print، پنجره‌ای ظاهر می‌شود که وضعیت چاپ را به شما گزارش می‌کند. پس از نمایش این صفحه صدای چاپگر به گوش می‌رسد.

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد