چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره کنیم

شما براحتی می‌توانید هر فایل آفیس را به فرمت HTML ذخیره کنید و آن را در وب منتشر کنید. برای مثال اگر یک سند Word دارید که می‌خواهید منتشر کنید باید این فایل را به فرمت HTML ذخیره کنید. این کار، فرمت فایل را به کدهایی تبدیل می‌ کند که مرورگرهای وب بتوانند تفسیر کنند. ولی، قبل از اینکه بتوانید کار خود را منتشر کنید باید کلمات عبور لازم برای کپی کردن فایل‌ها به یک سایت بخصوص را داشته باشید. برای مثال، با کدهای درست می‌توانید یک فایل آفیس را در سرور ارائه کننده اینترنت خود و در پوشه خصوصی خود منتشر کنید. بعد می‌توانید آدرس این سایت را به یک نفر بدهید و او را دعوت کنید که از سایت وب شما بازدید کند.

 

 کادر محاوره‌ای Save As را باز کنید  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره کنیم

 فایلی که می‌خواهید بصورت یک سند HTML ذخیره کنید را باز کنید و بعد از منوی File، گزینه Save As Web Page را انتخاب کنید تا کادر محاوره‌ای Save As باز شود.

 

 نامگذاری  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره کنیم

 یک پوشه برای ذخیره فایل در آن انتخاب کنید و اگر لازم باشد یک اسم جدید برای فایل وارد کنید. برای تغییر دادن اسمی که در هنگام مشاهده صفحه در نوار عنوان مرورگر وب ظاهر می‌شود، روی Title Change کلیک کنید، یک اسم وارد کنید و روی OK کلیک کنید.

 

 دستیابی به گزینه‌های بیشتر  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره کنیم

 برخی برنامه‌‌های آفیس، گزینه‌های بیشتری برای منتشر کردن صفحه وب در اختیار شما قرار می‌دهند. برای دستیابی به این گزینه‌ها، روی Publish کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای Publish as Web Page ظاهر شود.

 

 انتخاب گزینه‌های دیگر  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره کنیم

 در Excel با انتخاب Add interactivity with می‌توانید داده‌ها را بصورت آن لاین تغییر دهید. همچنین می‌توانید کاری کنید که هر وقت صفحه کاری تغییر کند، بصورت خودکار منتشر شود. گزینه‌های مورد نظر خود را با کلیک کردن انتخاب کنید.

 

 این گزینه‌ها را انتخاب کنید  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره کنیم

 در Power Point، کادر محاوره‌ای Publish as Web Page به شما امکان می‌دهد تا مشخص کنید که کدام اسلایدها را منتشر کنید، برای این کار، شماره اسلایدها را در کادرهای Slide number و Through وارد کنید. آیا یادداشت‌های شما در صفحات وب ظاهر شوند یا خیر برای این کار، گزینه Display Speaker notes را انتخاب کنید و نوار حرکت که صفحات presentation را به هم مرتبط می‌کند چگونه ظاهر شود. گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

 روی Save یا Publish کلیک کنید  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره کنیم

 برای بستن کادر محاوره‌ای Save As و منتشر کردن کار خود، روی Save کلیک کنید. اگر در مرحله 3 روی Publish کلیک کردید دوباره باید روی publish کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای Save as web page بسته شود.

 

* توجه  *

 قسمتی از فرمت دهی از دست رفته است؟

بخاطر داشته باشید که تمام فرمت‌دهی که در برنامه آفیس اعمال کرده‌اید به کد HTML ترجمه نمی‌شوند. وقتی که فایل را بصورت یک سند HTML ذخیره می‌کنید ممکن است برخی از فرمت‌ها از دست بروند. به این دلیل، بهتر است که فرمت صفحه وب خود را ساده نگه دارید.

 

دستیابی به یک سایت انتشار

برای منتشر کردن داده‌ها در یک شبکه محلی، باید پوشه مربوط را از لیست My Network Places انتخاب کنید. برای منتشر کردن داده‌ها در یک اینترانت یا اینترنت، باید یک اتصال به پوشه راه دور برقرار کنید. در ویندوز Me، روی لینک Add Network Place در کادر وظیفه New File کلیک کنید(در ویندوز 98 ، روی لینک Add Web Folder کلیک کنید).

Create a Shortcut to an existing folder را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید. آدرس URL پوشه‌ای که می‌خواهید در آن منتشر کنید را تایپ کنید، برای محل مورد نظر یک اسم مستعار تایپ کنید و روی Finish کلیک کنید. میان‌بر مورد نظر در My Network Places یا Web Folders قرار خواهد داشت.

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد