X
تبلیغات
رایتل
ورزش و تقویت مفاصل
استئوآرتریت از جمله بیماری‌های شایع است که گاه از میانسالی شروع شده و بخصوص در خانم‌ها بیشتر دیده می‌شود. در این بیماری مفاصل بدن به مرور تخریب می‌شود و به مرور زمان دردهای شدید مفصلی به سراغ فرد می‌آید. در این بین پزشکان یکی از موثرترین درمان‌ها را انجام تمرینات اصولی ورزشی می‌دانند که تقویت مفاصل مهم بدن همچون کمربند شانه‌ای و لگنی را در پی دارد. این هفته می‌خواهیم با آموزش چند حرکت ویژه و منحصر به فرد شما را در مهار این بیماری شایع یاری دهیم اما باز هم اولین نکته استمرار در تمرینات ورزشی و از همه مهم‌تر گرم کردن بدن پیش از شروع حرکات است.

حرکت اول: حرکت نخست همان‌طور که در شکل می‌بینید در سه قسمت طراحی شده است. مطابق شکل (1)‌ موقعیت بگیرید و حال دو قسمت دیگر حرکت را براساس شکل شماتیک اجرا کنید. توجه داشته باشید دست‌ها در این حرکت می‌بایست کاملا کشیده شوند و کمر از حالت خط مستقیم خارج نشود و زاویه نگیرد. این حرکت را ابتدا برای دست راست 15 مرتبه و برای دست چپ نیز همین‌طور اجرا نمایید.

حرکت دوم: حرکت دوم نیز مطابق شکل در دو قسمت طراحی شده اما این بار همین حرکت روی پاها اجرا می‌شود. مطابق شکل پاها در این حرکت می‌بایست کاملا در راستای افق قرار گیرد و طمانینه و آرامش حین انجام حرکت رعایت شود.

توجه داشته باشید همان گونه که در شکل مشخص است در حین انجام بخش دوم حرکت دست‌ها از زمین جدا نشود و فقط حرکت روی پاها اجرا شود. ابتدا پای چپ 15 مرتبه این حرکت را اجرا نماید و سپس پای راست.

حرکت سوم: این حرکت می‌بایست در افرادی اجرا شود که اولا تمرین ورزشی کافی دارند و دوما از نظر جسمانی در وضعیت مطلوبی قرار دارند چراکه در این حرکت فشار زیادی هم به کمربند شانه‌ای و هم به کمربند لگنی بیمار وارد می‌شود. مطابق شکل در شروع حرکت یک بار دست چپ و پای راست به حالت افقی قرار می‌گیرد و یک بار هم پای راست و دست چپ. این حرکت را در 10 مرتبه اجرا کنید و سعی کنید استراحت کافی در بین حرکات داشته باشید.

 

 عصبانیت بی حد و حصر امیر قلعه نویی از بازی استقلالی ها فضای وحشتناکی را در رختکن این مجموعه حاکم کرده بود/سایت جهان ورزش
---------------------------------------------
 قلعه نویی که به شدت بابت شکست دلخور بود، در بدو ورود به رختکن، اولین واکنش را نسبت به فرهاد مجیدی نشان می دهد و او را طرف خطاب عصبانیتش قرار می دهد. بقیه بازیکنان هم اتفاقاً از عصبانیت سرمربی بی نصیب نمی مانند و گوششان را به فریادهای او می سپارند. امیر قلعه نویی با لحن تندی بازیکنانش را مورد مواخذه قرار می دهد و بدون اینکه کسی اجازه اظهارنظر داشته باشد، این وضعیت ادامه پیدا می کند. بعد از اتمام اتفاقات رختکن تعدادی از بازیکنان استقلال از جمله سیاوش اکبرپور، مهدی امیرآبادی و فرهاد مجیدی که گویا از این مسأله دلخور شده بودند به منزل مهدی رحمتی رفتند و برای تیم پیغام فرستادند که جداگانه به تهران می آیند، هر چند در نهایت با پیگیری مسئولان باشگاه این سه بازیکن هم همراه استقلال به تهران بازگشتند و ماجرا ظاهراً ختم به خیر شد. البته این سه نفر ماجرای قهر و دلخوری را تکذیب کرده و مدعی شده اند حضور در منزل مهدی رحمتی صرفاً یک دیدار دوستانه بوده است!
 
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد