10 هزار کاروز در بخش کشاورزی کشور جذب شده اند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور گفت‌: براساس برنامه چهارم توسعه 10 هزار کارورز در بخش کشاورزی کشور جذب شده است.
محسن موحدیان‌عطار در گفتگو با خبرنگار مهر در گرگان افزود: این درحالی است که سالانه 20 هزار فارغ التحصیل به بخش کشاورزی کشور اضافه می شود.
وی یادآورشد:  ‌اکنون 12 هزار و 500 نفر در یک‌ هزار و 400 شرکت مهندسی به کشاورزان کشور خدمات علمی، کارشناسی عرضه می‌کنند.وی اظهار داشت: شمار شرکتهای فنی و مهندسی کشاورزی نیز در این مدت به حدود شش هزار شرکت افزایش می یابد.موحدیان خاطرنشان کرد: با استفاده بهتر از دانش مهندسان کشاورزی تولید محصولات کشاورزی از 105 میلیون تن فعلی به بیش از 300 میلیون تن قابل افزایش است. 
به گفته او، از سال ‪۸۱‬ تاکنون حدود ‪ ۵۴۰‬هزار نفرروز، آموزش نظری و عملی به اعضاء ارایه شده که بیشتر این آموزشها جنبه عملی و مهارتی داشته است.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور بیان داشت: تلاش برای ساماندهی اشتغال اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی از جمله برنامه های این سازمان بوده و درصددیم از ظرفیتهای شغلی که در محیطهای کشاورزی، ایجاد می‌شود برای اشتغال اعضا، استفاده کنیم.وی عنوان کرد: مهندسی شدن فرآیند تولید در بخش کشاورزی از دیگر برنامه ها است و تمامی فعالیتها باید با افزایش کمی و کیفی کلیه محصولات زراعی منجر به توسعه بخش کشاورزی شود.  105 هزار نفر در کشور عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی هستند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد