X
تبلیغات
رایتل

محمد از تهران – در منوی Tools کامپیوترمنoptions‌ Folder نیست. ویندوز را عوض می‌کنم بعد از یک مدت دوباره Options‌ ‌Folder محو می‌شود. چطور می‌شود دیگرOptions ‌Folder ‌ محو نشود؟ از ریجستری چطور می‌شود به آن دسترسی پیدا کرد؟

در کل غیرفعال شدنOptions  ‌Folder ‌ به دو علت می‌تواند باشد:

1– آلوده شدن به ویروس یا تروجان یا بدافزارها و کرم‌های رایانه‌ای

2– مدیر سیستم به‌خواست خودش این گزینه‌ها را غیرفعال کند.

در مورد دوم که بحثی نیست، اما در مورد اول دو راه کار کلی دارید.

اول از طریق‌ Policy‌ و دوم از طریق‌ Registry‌ فعال کردن از طریق‌ Policy‌ ابتدا به محیط ‌Group policy‌ بروید.

برای اینکار در منوی ‌ Run‌عبارت ‌ gpedit.msc‌را تایپ کنید و ‌ ok‌کنید.

حال پنجره باز شده شامل دو قسمت چپ و راست است که در سمت چپ آیتم‌ها به‌صورت درختی لیست شده‌اند که با کلیک روی علامت +‌ ‌زیرمجموعه آن باز می‌شود و با هر بار کلیک روی هر یک از این آیتم‌ها زیرمجموعه این آیتم در سمت راست نمایش داده می‌شود.

‌ ‌برای فعال کردن ‌ Folder option‌این مسیر را بپیمایید:

‌User Configuration > Administrative Templates >‌

‌Windows Components > Windows Explorer‌

حال در پنجره سمت راست گزینه زیر را  دوبار کلیک کنید:

‌... Removes the Folder Options menu‌

‌ ‌و گزینه ‌ Disable‌را انتخاب و سپس ‌ ok‌کنید.

حال پنجره ‌ Group policy‌را ببندید و برای این‌که گزینه‌هایی که تغییر داده‌اید، اعمال شود در منوی ‌ run ‌این فرمان را وارد کنید: ‌gpupdate /force‌ و یا این‌که یک‌بار سیستم را ری‌ست کنید.

برای استفاده از رجیستری در فعال کردن  ‌Folder option‌ ابتدا برنامه ‌ Notepad‌را اجرا کنید.

دستورات زیر را کپی و در برنامه ‌ Paste‌کنید و در هنگام ذخیره، اسم فایل اختیاری اما پسوند فایل باید .reg‌ باشد مانند:

 ‌ EnableTaskManager.reg‌

 مریم سلطانی از محلات – لطفا تنظیمات ‌express Microsoft outlook‌ و ‌Yahoo messenger‌ را برای ارسال و دریافت ایمیل توضیح دهید.

در این نرم‌افزارها، پس از نصب، هماهنگ با تنظیمات دستگاه، گزینه‌های مناسب انتخاب شده و به‌صورت پیش‌فرض امکان ارسال و دریافت ایمیل حتما وجود دارد. به‌دلیل وجود گزینه‌های بسیار امکان آموزش آن در این صفحه وجود ندارد.‌ ‌

 رضا دلیر – چند پرسش دارم:

1– برای استفاده همزمان از دو ‌RAM‌ آیا بهتر است که آنها را در دو  اسلات هم‌رنگ قرار داد یا در اسلات‌هایی بارنگ متفاوت؟

2– چگونه می‌توان از یک فایل متنی زرنگار تحت داس روی یک سیستم جدید  چاپ گرفت؟

3– لطفا در مورد نحوه کار برنامه‌هایی که اجازه نصب چند سیستم عامل را می‌دهند هم توضیح دهید. آیا سیستم عامل ‌DOS‌ روی رایانه های جدید ‌(NTFS)‌ قابل نصب است؟

1-تفاوت رنگ اسلات‌ها در سیستم، به‌دلیل تفاوت باس‌‌های رم است. از طرفی با دو رم با باس‌های مختلف نمی‌توان استفاده کرد بنابراین رم‌های با باس مشابه در اسلات‌های هم رنگ قرار می‌گیرند.

2-با نصب برنامه زرنگار روی سیستم جدید می‌توان پس از باز کردن، آن را چاپ کرد.

اگر منظورتان از سیستم جدید این است که سیستم عامل داس ندارد، می‌توانید در سیستم قدیمی (که داس دارد)، خروجی خاصی بگیرید که برنامه ‌Word‌ هم قابلیت خواندن آن را داشته باشد که البته در این حالت یک فایل متنی ساده بدون پاورقی، جدول یا تصویر خواهیم داشت که تا حد زیادی به فایل اصلی شبیه است.

البته نرم‌افزارهایی نیز برای تبدیل فایل زرنگار به ورد وجود دارد که هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

3- در مورد نحوه کار این نرم‌افزارها، چون ممکن است با اختصارگویی، حق مطلب ادا نشود و ضمن این که مجالی برای این توضیحات در این ستون نیست، در آینده در مقاله‌ای به آن پرداخته خواهد شد. سیستم عامل داس بر روی سیستم های با پارتیشن ‌NTFS‌ نصب نمی‌شود و به پارتیشن ‌FAT‌ نیاز دارد.
‌ ‌
 علی رضایی – یک ویروس وارد کامپیوترم شده که نمی‌گذارد هیچ ضدویروسی بالا بیایدبرای حذف آن باید چه کنم؟ ‌ ‌
سیستم را در حالت ‌Safe Mode‌ راه‌اندازی کنید و سپس ضدویروس را اجرا کنید. چنانچه این کار عملی نشد، از ضدویروس‌هایی که در محیط داس، سیستم را جستجو می ‌کنند، استفاده کنید. ‌ ‌
‌ ‌
 بهنام بهارلوئی از یزدانشهر – سرعت ‌1USB ‌و ‌2USB‌ تا چه میزان  با هم متفاوت است در ضمن اگر بخواهیم ‌1USB‌ را به ‌2USB  دهیم باید چه کرد؟

سرعت ‌2USB‌ تقریبا 40 برابر سرعت ‌1USB‌ است. ساده‌ترین راه تهیه یک کارت ‌Port Card 2.0Adaptec USB‌ است که قیمت زیادی هم ندارد.

 من به‌درستی به اینترنت وصل می‌شوم ولی زمانی که اینترنت خود را باز می‌کنم ایرادی مبنی بر این‌که به اینترنت وصل نیستم می‌دهد؟

از این‌که اکسپلورر به‌صورت آفلاین اجرا نشده باشد، مطمئن شوید. برای اطمینان از منوی ‌File‌، تیک گزینه ‌Work offline‌ را بردارید. ‌ ‌

 چگونه می‌توان در ورد کاری کرد که زیر «ی» دو نقطه نوشته نشود و سوال بعد این‌که من نمی‌توانم حرف «پ» را بنویسم؟

همان‌طور که در سوال‌های قبل گفته شد، چنانچه صفحه کلید فارسی بر روی سیستم خود نصب نکرده‌اید، طبق روش گفته شده، اقدام کنید. سپس باید فونت‌های فارسی بر روی سیستم خود نصب کنید.

فونت‌های با پیشوند «ب»، مانند ‌b lotus‌، برای تایپ فارسی هستند. در ضمن باید حرف «پ» را بر روی صفحه کلید خود پیدا کنید که برحسب انواع مختلف صفحه کلید، جای آن نیز متفاوت است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد