آزمون وکالت 87 کانون مرکز 4 بهمن برگزار می‌شود

آزمون وکالت ‌٨٧ کانون وکلای دادگستری مرکز در تاریخ ‌٤ بهمن برگزار خواهد شد و ثبت نام متقاضیان ازطریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org از روز یکشنبه ‌٨ دی ماه تا روز پنجشنبه ‌١٢ دی ماه انجام می‌شود.
به گزارش خبرنگار حقوقی ایسنا، کانون وکلای دادگستری مرکز اطلاعیه زمان و نحوه آزمون وکالت سال ‌٨٧ را بدین شرح اعلام کرده است:‌
کانون وکلای دادگستری مرکز: شامل استان‌های تهران، کرمان، هرمزگان، یزد، سمنان، سیستان و بلوچستان با احتساب سهمیه ایثارگران با توجه به موارد زیر جمعا تعداد ‌١٠٩٩ نفر کارآموز وکالت می‌پذیرد:
‌١) شرایط عمومی و اختصاصی:
‌١-1-تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
‌٢-1- دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق از دانشکده‌های حقوق داخل یا خارج از کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تأیید مرجع صالح.
‌٣-1-سن داوطلبان در زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون نباید در استان تهران بیش از ‌٤٠ سال و در سایر استان‌ها بیش از ‌٥٠ سال باشد.
‌٤-1-برای افرادی پروانه کارآموزی صادر می‌شود که دارای شرایط مندرج در قانون وکالت، لایحه قانون استقلال کانون وکلا مصوب سال ‌١٣٣٣، قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب ‌١٣٧٦ و سایر قوانین و مقررات باشند.
‌٢) مواد آزمون:
آزمون کتبی و تستی و از دروس زیر است:
ردیف/دروس امتحانی/ضریب
‌١/حقوق مدنی/‌٣
‌٢/آئین دادرسی مدنی/‌٣
‌٣/آئین دادرسی کیفری/‌٢
‌٤/حقوق جزای عمومی و اختصاصی/‌٢
‌٥/حقوق تجارت/‌٢
‌٦/اصول استنباط حقوق اسلامی/‌١
‌٣-مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:
‌١-3)اسکن تصویر مدرک تحصیلی لیسانس، منطبق با قسمت ‌٢-1 ‌بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و باسایز حدود ‌٥٩٥ در ‌٨٤٢ Pixels و با وضوح تصویری ‌٧٢ dpi.
تبصره: متقاضیان از اسکن گواهی تعداد واحدهای گذرانده شده خودداری کنند زیرا فقط گواهی فارغ التحصیلی یا دانشنامه، مبنای مجوز شرکت در آزمون است بنابراین دانشجویان ترم آخر و کسانی که در گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها کلمه ”فارغ التحصیل“ قید نشده است حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.
‌٢-3) اسکن تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم یا معافیت تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا یا حوزوی بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حدود ‌٢١٣ در ‌٣١٢ Pixels و با وضوح تصویری ‌٧٢ dpi.
تبصره‌١- دانشجویان ذکور مقطع کارشناسی ارشد ورودی سال ‌١٣٨٦ به بعد و دانشجویان مقطع دکتری ورودی سال ‌١٣٨٥ به بعد در صورت ارائه اصل گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر سال ورود در گواهی مذکور می‌توانند در آزمون ورودی شرکت کنند.( تسلیم پروانه وکالت پایه یک به افراد مشمول این تبصره پس از پایان دوره کارآموزی منوط به ارائه کارت معافیت پایان خدمت خواهد بود.)
تبصره‌٢- داوطلبانی که در زمان ثبت نام فاقد کارت پایان خدمت یا معافیت هستند در صورت توفیق در آزمون می‌توانند حداکثر ظرف ‌٦ ماه از تاریخ برگزاری آزمون آنرا ارائه دهند.
‌٤- گواهی ایثارگری در خصوص ایثارگران:
طبق ماده ‌٣ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ‌١٣٧٦ ایثارگران عبارتند از:
‌١-4- کسانی که شش ماه سابقه حضور داوطلبانه حداکثر تا تاریخ ‌٣١ / ‌٦ /‌٦٧ در جبهه جنگ را داشته یا در اسارت دشمن بوده‌اند.
‌٢-4- جانبازان ‌٢٥% به بالا.
‌٣-4- بستگان درجه اول شهداء و جانبازان بالای ‌٥٠ درصد.
تبصره‌١- بستگان درجه اول عبارتنداز: پدر، مادر و اولاد
تبصره‌٢- به موجب ماده ‌٣ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مشمولان استفاده از سهمیه ایثارگران فقط موارد سه گانه فوق هستند بنابراین متقاضیان از ارائه هرگونه مدرکی غیر از موارد اعلام شده فوق خودداری کنند و گواهی باید در سال ‌١٣٨٧ صادر شده باشد(به گواهی‌های سنوات گذشته ترتیب اثر داده نمی‌شود).
تبصره‌٣- اصل گواهی ایثارگری باید درهنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون به مسئولان واحد توزیع کارت،‌ ارائه شود و در این مرحله به اسکن گواهی ایثارگری نیازی نیست.
‌٤-4- واریز مبلغ ‌٣٠٠٠٠٠ ریال به حساب جاری شماره ‌٠٠١٨٢٥٢٤بانک تجارت شعبه سعدی شمالی به نام کانون وکلای دادگستری مرکز قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت سراسر کشور.
تبصره- فیش واریزی نیاز به اسکن ندارد و تحویل کارت ورود به جلسه آزمون به متقاضیان در روز توزیع کارت منوط به ارائه اصل فیش واریزی خواهد بود. لازم به توضیح است مشخصات فیش واریزی بر روی کارت ورود به جلسه آزمون درج خواهد شد.
‌٥-4- داوطلبان باید تصویر عکس خود را در اندازه‌های سه در چهار یا چهار در شش که در سال جاری گرفته شده است، برای اسکن بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حداقل ‌٢٠٠ در ‌٣٠٠ حداکثر ‌٣٠٠ در ‌٤٠٠Pixels تهیه کنند و حجم فایل تهیه شده نباید از ‌٧٠ کیلو بایت بیشتر شود. همچنین تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر و هرگونه منگنه باشد. حتی الامکان عکس‌ها سیاه و سفید یا در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.
‌٥-5) نحوه ثبت نام و توزیع کارت ورود به جلسه و تاریخ آزمون
‌١-5) ثبت نام از متقاضیان از طریق اینترنت و سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی
www.sanjesh.org از روز یکشنبه ‌٨ / ‌١٠ /‌٨٧ لغایت روز پنجشنبه ‌١٢ / ‌١٠ / ‌٨٧ خواهد بود.
‌٢-5) نحوه توزیع کارت ورود به جلسه آزمون و محل برگزاری آزمون بعداً اعلام خواهد شد.
‌٣-5) تاریخ آزمون روز جمعه مورخ ‌٤ / ‌١١ / ‌٨٧ است.
‌٦- تذکرات لازم
‌١-6- متقاضیان باید قبل از تاریخ شروع ثبت نام از طریق اینترنت، نسبت به اسکن مدارک با فرمت و مشخصات اعلام شده در بند ‌٣ این آگهی اقدام کنند.
‌٢-6- مدت ثبت نام اینترنتی از تاریخ شروع، ‌٥ روز بوده و به هیج وجه تمدید نخواهد شد.
‌٣-6- متقاضیان باید اصول مدارک اسکن شده را نزد خود نگه داشته و پس از پذیرفته شدن به همراه سایر مدارکی که اعلام خواهد شد به کانون مرکز ارائه کنند.
‌٤-6- چنانچه اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی در هنگام ثبت نام اینترنتی با آگهی آزمون منطبق نبوده و غیرواقعی باشد حتی در صورت قبولی از ثبت نام وی خودداری خواهد شد.
‌٥-6- صدور کارت برای شرکت در آزمون دلیل تأیید هیچ یک از مدارک داوطلب از طرف کانون وکلای دادگستری مرکز یا سازمان سنجش نیست. بنابراین صرف قبولی در آزمون و درج نام متقاضی در ردیف پذیرفته شدگان، هیچ حقی برای کسی ایجاد نخواهد کرد.
‌٦-6- صدور هرگونه اطلاعیه درخصوص آزمون فقط در سایت کانون وکلای دادگستری مرکز
www.icBar.irو روزنامه اطلاعات معتبر خواهد بود.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد