راهنمای نصب و تنظیمات اولیه همراه بانک صادرات

به منظور دریافت فایل برنامه ، نصب و استفاده از سیستم مراحل زیر را انجام دهید :


 1. با مراجعه به وب سایت اینترنتی بانک به آدرس www.bsi.ir و از طریق بخش "همراه بانک صادرات ایران" ، فایل نصب سیستم را دریافت نموده و به تلفن همراه خود انتقال دهید.
  توجه : فایل برنامه را تنها از سایت اینترنتی فوق الذکر دریافت نمایید.
 2. فایل دریافتی را بر روی گوشی خود نصب نمایید.
 3. فعال سازی سیستم از طریق رمز 4 رقمی حساب انجام می‌شود. این رمز بین سیستمهای همراه بانک و تلفن بانک صادرات بصورت مشترک استفاده می‌گردد. چنانچه فاقد رمز حساب می‌باشید به روش زیر رمز حساب خود را دریافت نمایید :

  • دارندگان سپهر کارت


   - مراجعه به دستگاه خودپرداز و انتخاب منوی عملیات رمز و تعیین رمز دوم کارت (این رمز بین 5 تا 13 رقم می‌تواند باشد.)
   دریافت رمز 4 رقمی حساب از طریق تماس با تلفن بانک صادرات (شماره 22266566) و وارد کردن شماره کارت و رمز دوم آن و انتخاب کلید 6 (در صورت فراموش کردن رمز به همین طریق، رمز حساب جدید در اختیارتان قرار می‌گیرد).
  • افراد فاقد سپهر کارت


   با مراجعه به شعب بانک ، رمز حساب سپهری خود را دریافت نمایید.


در این راهنما ابتدا به منوهایی که برای شروع بکار با این نرم‌افزار می‌باید تنظیم شوند اشاره شده است و پس از آن به ترتیب قرار گرفتن منوها در صفحه تلفن همراه هر یک شرح داده شده‌اند.پس از دریافت فایل نصب برنامه آنرا اجرا کرده و در پاسخ به سوال اجازه شروع خودکار برنامه و اجازه دریافت پیام، پاسخ بلی دهید.
در هر زمان برای شروع بکار نرم‌افزار وارد محل نصب برنامه شده و فایل اجرایی آنرا انتخاب نمایید.برای ورود از شما رمز عبور خواسته می‌شود (شکل شماره 1) که با وارد کردن آن ، منوی اصلی برنامه در اختیار شما قرار می‌گیرد همچنین چنانچه برای بار اول از این برنامه استفاده می‌کنید و یا اطلاعات روی گوشی را در موقع نصب نسخه جدید برنامه حفظ نکرده‌اید ، ابتدا از شما خواسته خواهد شد تا برای ورود به برنامه رمز عبور تعریف نمایید (شکل شماره 2) این رمز بین 3 تا 9 رقم می‌تواند باشد.
اگر رمز عبور وارد شده اشتباه باشد با پیغام "رمز عبور نا معتبر" مواجه خواهید شد.
پس از ورود رمز عبور ، منوی اصلی برنامه ظاهر می‌گردد (شکل شماره 3).اگر حساب خود را قبلا در سیستم SMS Bank ثبت نموده‌اید و می‌خواهید برای اولین مرتبه از این نرم‌افزار استفاده نمایید و یا در زمان نصب نسخه جدید اطلاعات موجود بر روی گوشی حذف شده باشد ، نیاز دارید که اطلاعات حسابهای خود را بروز نمایید. برای این کار از منوی "حساب‌ها" دومین گزینه (بروز کردن اطلاعات حساب‌ها) را انتخاب نمایید (شکل شماره 4). برنامه اقدام به ارسال پیام نموده و با بروز شدن اطلاعات حساب‌ها پیامی حاوی لیست حسابها و سرویسهای یکطرفه ثبت نامی شما در صندوق پیامها قرار می‌گیرد.


توجه : کلیه پیامهای دریافتی از سیستم در منوی "صندوق پیامها" قرار می‌گیرند (شکل شماره 5).

چنانچه از قبل حسابی در این سیستم ثبت نکرده باشید می‌بایست ابتدا با رفتن به منوی "حساب‌ها" و انتخاب اولین گزینه (ثبت حساب) ، شماره حساب 13 رقمی و رمز 4 رقمی حساب خود را در کادر مربوطه وارد نموده و دکمه ارسال را انتخاب نمایید (شکل شماره 6).در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده از نظر تعداد ارقام و کاراکترهای مجاز ، برنامه اقدام به ارسال پیام به سیستم ‌نموده و قبل از ارسال از شما درخواست تایید می‌نماید (شکل شماره 7).اگر از ارسال پیام انصراف دهید با پیغام "ارسال پیام لغو گردید" مواجه خواهید شد و چنانچه ارسال را تایید نمایید شماره حساب و رمز متناظر آن چک گردیده و در صورت صحت ، پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن ثبت نام و در غیر این صورت خطای مربوطه به شما اعلام می‌گردد.
بروز رسانی اطلاعات حسابها و ثبت حساب جدید هر دو باعث می‌شود تا تمامی سرویسهایی که بر روی حسابهای شما قابلیت اجرا دارند در منوی سرویس‌ها در اختیارتان قرار گیرد (پیش از بروز رسانی و یا ثبت حساب ، در این منو تنها سرویس پرداخت قبض دیده می‌شود).
با انتخاب منوی تنظیمات ، چهار گزینه انتخاب زبان برنامه ، انتخاب زبان پیامها ، شماره‌های مرکز پیام کوتاه و تعریف رمز عبور در اختیارتان قرار می‌گیرند (شکل شماره 8).


جهت تعیین زبان برنامه یکی از گزینه‌های فارسی یا انگلیسی را انتخاب نمایید بدلیل تفاوت ساختار گوشیها دو گزینه برای زبان فارسی وجود دارد که می‌بایست گزینه‌ای که عنوان آن بر روی گوشی شما بدرستی نمایش داده می‌شود انتخاب گردد (شکل شماره 9).جهت تعیین زبان پیامها یکی از گزینه‌های PEnglish (فارسی با استفاده از حروف انگلیسی) ، English و یا فارسی را انتخاب نمایید (شکل شماره 10).شماره‌های مرکز پیام کوتاه جهت تعریف ، تغییر و حذف شماره‌های مرکز پیام کوتاه سیستم بکار می‌رود. شماره‌های فعلی عبارتند از 9125965772 و 9123840719 (شکل شماره 11).

بر حسب نوع گوشی با انتخاب دکمه منو یا بیشتر (More) گزینه‌های زیر در اختیار شما هستند :

 1. تعریف شماره جدید :

  در زمانی که شماره جدیدی به مرکز پیام کوتاه اضافه گردد ، می‌توانید با استفاده از این گزینه شماره را به لیست شماره‌های مرکز پیام کوتاه اضافه نمایید.
 2. حذف :

  برای حذف شماره مورد نظر از لیست شماره‌های مرکز استفاده می‌گردد.
 3. تغییر شماره :

  برای ویرایش شماره مورد نظر از لیست شماره‌های مرکز استفاده می‌گردد.
 4. بازگشت :

  برای خروج از لیست شماره‌های مرکز و بازگشت به منوی تنظیمات استفاده می‌گردد.


توجه : هرگونه تغییر اعم از حذف و یا اضافه شدن شماره‌ای از شماره‌های مرکز پیام کوتاه تنها به وسیله پیام کوتاه از طریق همین برنامه برای شما ارسال شده و در صندوق پیامهای برنامه دریافت می‌گردد.با استفاده از گزینه "تغییر رمز عبور برنامه" ، بطور متناوب نسبت به تغییر رمز اقدام نموده و بدینوسیله امکان افشاء آن و سو استفاده احتمالی را به حداقل رسانید (شکل شماره 12).


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد