X
تبلیغات
رایتل

جزئیات استخدام سی هزار نیروی جدید در شهرداری های کشور


رئیس ستاد مرکزی استخدام شهرداری های کشور گفت: به زودی سی هزار نیروی جدید در شهرداری های کشور جذب خواهد شد.

مهندس «عزیز دولتخواه» با اشاره به پذیرش این نیروها از طریق برگزاری آزمون استخدامی، خاطرنشان کرد: مراحل نام نویسی،‌ توزیع کارت،‌ برگزاری آزمون،‌ ارزیابی نتایج و اعلام اسامی پذیرفته شدگان دو برابر ظرفیت در یک نوبت توسط سازمان سنجش انجام می شود.
وی از آغاز نام نویسی متقاضیان از اواسط اردیبهشت ماه 88 خبر داد و افزود: یک ماه بعد از نام نویسی،‌ آزمون مربوطه به صورت سراسری برگزار خواهد شد. دولتخواه با بیان اینکه این آزمون در تمام شهرهایی که بیش از یم صد هزار نفر  جمعیت دارند برگزار می شود، گفت: آزمون استخدامی در دو بخش اطلاعات عمومی شامل (معارف اسلامی،‌ تست هوش، ‌مهارت های اول و دوم ICDL و تاریخ معاصر) و اطلاعات تخصصی در مورد مشاغل مورد نظر برگزار خواهد شد. همچنین مطالعه دانش نامه جامع مدیریت شهری و روستایی که توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تهیه و به چاپ رسیده، ‌برای شرکت در این آزمون لازم است، جهت دریافت فایها که در سه بخش ارائه شده است کلیک نمایید: بخش یک، بخش دو،‌ بخش سه .
رییس ستاد مرکزی استخدام شهرداری های کشور اضافه کرد: با برگزاری این آزمون 15 درصد یعنی حدود چهار هزار و پانصد نفر دارای مدرک دیپلم، همین تعداد با مدرک فوق دیپلم، جذب شهرداری های کشور به غیر از تهران می شوند و 21 هزار نفر نیز با مدرک کارشناسی و بالاتر به استخدام شهرداری ها در می آیند.
وی تأکید کرد: در چهارچوب اصلاح ساختار جدید شهرداری ها هیچ فرد شاغلی بیکار نمی شود بلکه همه شاغلان فاقد مدارک مورد نیاز شهرداری از طریق شرکت های خدماتی فعالیت خود را در شهرداری ها ادامه می دهند. دولتخواه با بیان برنامه اصلاح ساختار شهرداری ها از سال 85 و براساس 9 الگوی ساختار سازمانی پیشنهادی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت آغاز شده است،‌ گفت: تا سه ماهه نخست سال جاری اصلاح ساختار از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به پایان رسیده است.
وی اضافه کرد: پس از اصلاح ساختار، پست های کارشناسی که قبلأ پنج درصد پست های شهرداری های کشور بوده به حدود 65 درصد افزایش یافت و پست های کارگری هم از تمام شهرداری ها حذف شده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان شهرداری ها با اشاره به اینکه در حال حاضر 68/7 درصد کارکنان شهرداری های کشور مدرک تحصیلی شان زیر دیپلم است گفت: 18/8 درصد شاغلان دارای مدرک دیپلم، 3/3 درصد فوق دیپلم 9/2 درصد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر هستند که عمده آنها شهردار یا معاون شهردار هستند.
وی با بیان اینکه با جذب نیروهای جدید، پست های کارگری در شهرداری ها حذف و جای خود را به پست های کارشناسی می دهند، یادآور شد: دارندگان مدرک دیپلم در همه رشته ها حتی فنی و حرفه ای و کار و دانش، دارندگان مدارک فوق دیپلم با گرایش همه رشته های زیر گروه ریاضی،‌ فنی،‌ علوم انسانی و در برخی مواد هنر می توانند در آزمون سال آینده شرکت کنند.
این مقام مسؤول افزود: برای شرکت در این آزمون با همکاری سارمان سنجش، دفترچه های راهنمایی همچون آزمون کنکور سراسری منتشر و شرایط عمومی داوطلبان و مواد امتحانی به صورت کامل در آن درج شده و متقاضیان علاوه بر این می توانند از طریق سایت اینترنتی www.estakhdam.orj.ir اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنند.
وی در مورد نیروهای کارگری شهرداری ها هم گفت: این نیروها به تعاونی های جدید تشکیل شده بر اساس اصل 44 سپرده می شود که تحت نظارت شهرداری ها فعالیت می کنند.

 

718 نیروی جدید برای شهرداری مشهد

 

مدیر منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه شهرداری مشهد نیز در این خصوص گفت: همزمان با جذب نیروهای جدید در شهرداری های سراسر کشور، 718 نفر نیروی انسانی نیز در شهرداری مشهد استخدام پیمانی خواهند شد.
«اصغر منجمی» تقویت بدنه کارشناسی شهرداری را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در این آزمون، فارغ التحصیلان رشته های مختلف تحصیلی در مقاطع فوق دیپلم و بالاتر جذب شهرداری خواهند شد که با این کار، سهم نیروی کارشناسی شهرداری مشهد بالغ بر 60 درصد خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه محدودیتی در جنسیت افراد برای پذیرش وجود ندارد، افزود: نیروهای جذب شده به استخدام پیمانی شهرداری در آمده و از حقوق و مزایای کارکنان رسمی بهره مند می شوند.

مدیر منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه شهرداری مشهد با اشاره به اینکه، مشهد یکی از شهرهایی است که بیشترین تنوع در رشته های استخدامی را خواهد داشت، اظهار کرد: با جذب این نیروها و توزیع آنها در مناطق و نواحی، امید می رود با جذب نیروی انسانی متخصص و استقرار آنها در نواحی و مناطق شهرداری و ستاد شاهد افزایش و تسریع در خدمات رسانی و در نتیجه رضایت مندی شهروندان را از شهرداری شاهد باشیم.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد