طب و ورزش
شادابی چهره با ورزش

طب و ورزش
شادابی چهره با ورزش
شاید کمی برایتان عجیب و غریب باشد که این روز‌ها نسل جدیدی از تمرینات ورزشی ابداع شده که با انجام آنها عضلاتی در بدن تقویت می‌شوند که شادابی و جوانی را برایتان به ارمغان می‌آورند. ورزش عضلات صورت در واقع همان نسل جدید تمرینات ورزشی هستند که این روز‌ها کم‌کم دارد طرفداران خود را در بین جوانان و مخصوصا خانم‌ها پیدا می‌کند.

این تمرینات نیاز به گرم کردن بدن ندارند، از این رو در هر زمانی که اراده کنید می‌توانید آنها را اجرا کنید.

حرکت اول: مطابق شکل کف هر دو دست را روی برآمدگی گونه‌ها گذاشته و حال برای 3 دقیقه با سرعتی ملایم ماساژ دهید.

حرکت دوم: مطابق شکل گوشه‌های هر دو لب را بین دو انگشت شست و اشاره گرفته و به آرامی به سمت بالا بکشید مانند نیشگون گرفتن ساده. این حرکت را تا 40 مرتبه پشت سر هم انجام دهید.

حرکت سوم: این حرکت برای تقویت عضلات جونده و حفظ قوام گونه‌ها است، از این رو مطابق شکل با ماساژ عضلات مستر یا جونده جریان خون این ناحیه را بالا برده و سپس همزمان دندان‌ها را روی هم فشار دهید. این حرکت را برای 4 دقیقه اجرا کنید.

حرکت چهارم: این حرکت که به حرکت پیانو معروف است باید مطابق شکل به این گونه اجرا شود که انگشتان هر دو دست را از هم جدا کرده و سپس با لغزاندن همه آنها روی عضلات اطراف لب و ضربه زدن به این نواحی عضلات زیرپوستی را تحریک کرده و از این طریق سبب فعال شدنشان شوید. این حرکت را برای 5 دقیقه به شکل مذکور انجام دهید.

آرش تاج

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد