X
تبلیغات
رایتل


تحقیقات جدید نشان می‌دهد بسیاری از چیزهایی که برای قلب مردان مفید است، در سلامت دستگاه تولید مثلی آنها نیز تاثیر مفید دارد.

داشتن وزن طبیعی ، سیگار نکشیدن و ورزش منظم از ناتوانی جنسی پیشگیری می‌کند. تحقیقات ارتباط شیوه زندگی با ناتوانی جنسی را اثبات می‌کند.

در تحقیقی مشخص شد احتمال بروز ناتوانی جنسی در مردان چاق 90 درصد بیشتر از مردانی است که وزن طبیعی دارند. سیگاری ها نیز 50 درصد بیشتر از غیرسیگاری ها به ناتوانی جنسی دچار می‌شوند.

ورزش منظم نقش پیشگیرانه در این زمینه دارد. مردانی که در شروع مطالعه بیشترین فعالیت ورزشی را داشتند، 30 درصد کمتر از همسالان بی‌تحرک خود طی مدت14سال تحقیق به ناتوانی جنسی دچار شدند.

برخی عادات که بر سلامت دستگاه قلب و عروق تاثیر می‌گذارند، مانند کشیدن سیگار و ورزش منظم، در بروز ناتوانی جنسی نیز نقش دارند.

زمانی تصور می‌شد ناتوانی جنسی علت روان شناختی دارد. اما اکنون روشن شده است که بسیاری از عوامل خطر موثر در بروز بیماری های قلبی ، در بروز ناتوانی جنسی نیز موثرند.

هر چیزی که جریان خون و عملکرد رگ های خونی را دچار اختلال می‌کند، می‌تواند در بروز ناتوانی جنسی نیز نقش داشته باشد. برخی بیماری ها که احتمال بروز بیماری قلبی را افزایش می‌دهند، مانند فشار خون بالا  و دیابت ، می‌توانند به ناتوانی جنسی نیز منجر شوند.

برخی عادات هم که بر سلامت دستگاه قلب و عروق تاثیر می‌گذارند، مانند کشیدن سیگار و ورزش منظم، در بروز ناتوانی جنسی نیز نقش دارند.

این یافته‌ها انگیزه‌ای برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی را فراهم می‌کند. چرا که بیماری قلبی یک خطر دوردست و ناتوانی جنسی، خطری نزدیک تر به نظر می‌آید. علاوه بر آن، با افزایش شیوع چاقی در بین جوانان و ارتباط ناتوانی جنسی با چاقی ، بروز این مشکل در سنین پایین تری مشاهده خواهد شد.


چاقی و سیگار در بروز ناتوانی جنسی موثرند

درمان ناباروری مردان با غذا

تاثیر تغذیه بر افزایش باروری

تغذیه درمانی ناباروری

خوراکی‌های فوق‌العاده برای آقایان

پیشگیری و درمان نازایی با ورزش

سیگار باعث نازایی زن می‌شود

بخش تغذیه و سلامت تبیان

صفحه اصلی

استخدام ها

مقالات مرتبط و پزشکی

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد