X
تبلیغات
زولا
کسب رتبه بر‌تر بانوی نمونه کارآفرین بسیجی در رشته کشاورزی

مربی و کارآفرین نمونه طرح اقتصاد مقاومتی بسیج از سردشت زیدون در رشته‌های کشاورزی توانست رتبه بر‌تر را در استان خوزستان کسب کند.
به گزارش خبرگزاری فارس از سردشت زیدون، مربی و کارآفرین نمونه طرح اقتصاد مقاومتی بسیج از سردشت زیدون در رشته‌های کشاورزی توانست رتبه بر‌تر را در استان خوزستان کسب کند.
طیبه شکاری مربی و کارآفرین نمونه طرح اقتصاد مقاومتی بسیج سردشت زیدون توانست در رشته‌های گیاهای دارویی، طب سنتی، پرورش قارچ، پرورش زنبور عسل از فرمانده سپاه استان خوزستان لوح تقدیر دریافت کند.
وی که به مدت 8 سال است در رشته کشاورزی فعالیت می‌کند توانسته ماهیانه 30نفر را آموزش و وارد بازار کار کند.
این کارآفرین نمونه با راه‌اندازی 25 کارگاه پرورش قارچ بیش از 50 نفر را آموزش و وارد بازار کار کند.
وی همچنین سه نفر را در رشته زنبور داری مشغول بکار و درکشت گیاهان دارویی آلوورا و به لیمو و نعنا فلفلی 4 نفررا آموزش و مشغول به کار کرده است.
این کارآفرین نمونه در سال 12 دوره و در هر دوره 14 نفر را آموزش و با بازار کار آشنا و حمایت کرده است.
طیبه شکاری در گفت‌گو با خبرنگار فارس در سردشت زیدون، یکی از مشکلات کارآموزان را پس از آموزش در رشته‌های فنی و حرفه‌ای نداشتن زمین کشاورزی و استفاده از تسهیلات کم بهره برای ایجاد شغل بیان کرد.
شکاری اظهار کرد: امید و باور درونی دو مقوله مهم در افراد است که می‌توانند برای کار و ایجاد اشتغال زمینه ساز باشند.
وی ادامه داد: نقش زنان روستایی و کارآفرین در توسعه و اشتغال‌زایی در کشور ما کم رنگ شده است و امید است با حمایت‌های دولتمردان و ارائه تسهیلات کم بهره به آن توجه شود.
این کارآفرین نمونه افزود: تقویت باورهای درونی جوانان روستایی و دورافتاده و استفاده از این ظرفیت‌ها می‌تواند در شکوفایی اقتصاد نقش به سزایی داشته باشد.
شکاری خاطرنشان کرد: طرح‌ها و ایده‌ها، خلاقیت و نوآوری جوانان ایرانی در تولید و اشتغالزایی بسیار زیاد است و امید است مسئولان به آن توجه کنند. 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد