X
تبلیغات
رایتل

تنظیم Outlook Express برای کار با پست الکترونیکی

یکی از نرم‌افزارهایی که همراه با ویندوز نصب می‌شود Microsoft Outlook Express می‌باشد. این نرم‌افزار قابلیت دریافت، نمایش و ارسال نامه‌های الکترونیکی(Email) را دارد. قبل از اینکه بتوانید از این نرم‌افزار استفاده کنید باید اطلاعات خاصی را از ISP خودتان دریافت کنید. این اطلاعات عبارتند از : کلمة شناسة پست الکترونیکی شما، کلمة رمز پست الکترونیکی، نام mail server دریافتی و نام mail server ارسالی و نوع mail server دریافتی. mail server ها انواع مختلفی (POP3,IMAP,HTTP) دارند ولی اغلب از نوع POP3 می‌باشند.

  

برنامة‌ Outlook Express را راه‌اندازی کنید.  

 

تنظیم Outlook Express برای کار با پست الکترونیکی

برای شروع به منوی Start و زیرمنوی All Programs رفته گزینة Outlook Express را کلیک کنید. اگر گزینة Outlook Express را در منوی Programs نیافتید، ممکن است مجبور شوید آن را با استفاده از سی‌دی ویندوز نصب کنید.

  

 تعریف یک کاربر جدید   

 

تنظیم Outlook Express برای کار با پست الکترونیکی

ممکن است کاربری قبلاً در Outlook Express تعریف شده باشد ولی اگر کاربری تعریف نشده باشد برای اینکه بتوانید نامه‌های الکترونیکی خود را دریافت یا ارسال کنید باید مشخصات کاربری خود را در این برنامه وارد کنید. در صورتی که کاربری تعریف نشده باشد در پنجرة اصلی برنامه، گزینه‌ای با عنوان Set up a Mail account وجود دارد. آن را کلیک کنید تا پنجرة Internet Connection Wizard به نمایش در‌آید.

 

خودتان را معرفی کنید  

 

تنظیم Outlook Express برای کار با پست الکترونیکی

در کادر مقابل Display name خودتان را معرفی کنید. زمانی که شما Email برای دیگران می‌فرستید، کلمه‌ای که در این کادر تایپ می‌کنید به عنوان نام فرستنده به نمایش در می‌آید. معمولاً افراد نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل در کادر Display Name وارد می‌کنند. پس از تایپ نام خود در این کادر دکمة Next را کلیک کنید.

  

آدرس پست الکترونیکی (Email) خود را وارد کنید  

 

تنظیم Outlook Express برای کار با پست الکترونیکی

آدرس پست الکترونیکی خودتان را در کادر مقابل Email Address وارد کرده، دکمة Next را کلیک کنید. نکته‌ای را باید در نظر داشته باشید و آن هم اینکه همه نوع Emailای را نمی‌توان در Outlook Express استفاده کرد. باید Emailای را که مورد استفاده قرار می‌دهید از انواع ذکر شده در مقدمة این درس باشند. از Emailهای مجانی سایت Yahoo! نمی‌توان برای کار با Outlook Express استفاده کرد. پس از ورود آدرس Email خود Next را کلیک کنید.

 نام mail serverهای خودتان را وارد کنید  

 

تنظیم Outlook Express برای کار با پست الکترونیکی

در کادر زیـر Incoming mail نام mail server دریافتی خــود را تایـپ کنیـد و سپس نـام mail server ارسـالی خـود را در کادر Outgoing mail وارد کنیــد و پــس از انتخــاب نــوع mail server دریافتی سرویس‌تان در قسمت بالای صفحه، دکمة Next را

کلیک کنید.

  

کلمه شناسه و کلمة رمز خود را وارد کنید  

 

تنظیم Outlook Express برای کار با پست الکترونیکی

برای استفاده از خدمات پست الکترونیکی باید یک کلمة شناسه و رمز عبور داشته باشید. این کلمة شناسه و رمز عبور را ISPتان به شما می‌دهد. آنها را وارد کنید. کلمة شناسه خود را در کادر مقابل Account Name و کلمة رمز را در کادر مقابل Password تایپ کنید. اگر مایل بودید هر بار حین ورود Outlook Express موظف به تایپ مجدد رمز عبورتان نباشید گزینة Remember Password را فعال کنید.

  

تأیید کلمه رمز  

 

تنظیم Outlook Express برای کار با پست الکترونیکی

بعضی سرویس‌های اینترنت احتیاج دارند گزینة Log on using Secure Password Authentication فعال باشد. اگر چنین حالتی برای تأیید کلمة رمز پست الکترونیکی شما الزامی است این گزینه را انتخاب کنید تا تیک جعبة کنار آن ظاهر شود. پس از فعال کردن این گزینه دکمة Next را کلیک کنید و بعد از آن دکمة Finish را کلیک نمایید تا مرحلة نهایی تنظیمات Outlook Express پایان گیرد.

  

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد