X
تبلیغات
رایتل

نگهداری از چاپگرها

قسمت دوم

مرور قسمت اول

در این قسمت به ادامه بررسی هدها و  نیز نحوه تمییز کردن غلتک‌ها می‌پردازیم. بدیهی است که با اعمال این نکات، چاپگر شما عمر بیشتری خواهد داشت.
قدم پنجم

پس از پاک‌سازی اساسی و بررسی هدهای چاپ، دیگر مطمئن باشید که آنها به درستی تراز شده‌اند. در زبانه Maintenance از کادر محاوره‌ای Print Properties، روی دکمه Print Head Alignment کلیک کرده و بعد از حصول اطمینان از اینکه در چاپگر کاغذ وجود دارد، روی OK کلیک کنید. وقتی چاپ انجام شد، روی Ok کلیک کرده و با فرض اینکه عملیات چاپ به خوبی انجام شده است، برای ادامه روی دکمه Yes کلیک کنید. اگر چیزی چاپ نشد، پاک‌سازی مجدد لازم است و یا باید کارتریج جوهر را تعویض کنید.

 
قدم ششم

صفحه چاپ شده را در مقابل‌تان گذاشته و با تصویر نمایش داده شده مقایسه کنید تا از یکسان بودن آنها با یکدیگر مطمئن شوید. از دکمه فلش‌دار برای مشخص کردن بهترین کادر چاپ شده در ستون A استفاده کنید (فقط عددی بین 3- و 7 را انتخاب کنید) و این کار را برای ستون های B تا E ادامه دهید. همین کار را برای ستون های F تا K نیز انجام دهید. اکثر چاپگرها به همین کار را برای ستون های F تا K نیز انجام دهید. اکثر چاپگرها به همین صورت عمل می‌کنند، اما برخی از آنها این کار را به صورت خودکار انجام می‌دهند.اگر مطمئن نیستید که چاپگرتان خودکار است یا خیر، دفترچه راهنمای آن را بررسی کنید. روی OK دابل کلیک کنید.

 
 
قدم هفتم

در یک چاپگر این تنها هدها نیستند که نیاز به تمیز کردن دارند، بلکه گاهی اوقات خروجی چاپگر ممکن است به دلیل بروز مشکل در غلتک مخزن کاغذ و یا کثیف بودن صفحه زیرین، دچار مشکل شود. روی دکمه Bottom Plate Cleaning کلیک کرده و به دستورالعمل‌ها شامل برداشتن یک ورق کاغذ، تا کردن آن به صورت نصفه و مجدداً باز کردن آن به نحوی که چروک شود و قرا دادن آن در مخزن چاپگر می‌شود. دروی دکمه Execute کلیک کنید، با این کار کاغذ به آرامی داخل چاپگر رفته و جوهرهای اضافه که روی هم انباشته شده‌اند را تمیز خواهد کرد. وقتی این کار به اتمام رسید، روی OK کلیک کنید.

 
قدم هشتم

پاک کردن غلتک‌های چاپگر یک فرآیند دو مرحله‌ای است. کار را با برداشتن تمام کاغذها از داخل مخزن آغاز کرده و سپس روی دکمه Roller Cleaning و پس از آن روی دکمه OK کلیک کنید. غلتک‌های چاپگر برای مدت کوتاهی به عقب و جلو خواهند چرخید و هنگامی که ایستادند، باید روی دکمه OK در صفحه نمایش کلیک کنید. هنگامی که پیام ظاهر شد، سه ورق کاغذ در چاپگر قرار داده و روی OK کلیک کنید. وقتی تمام کاغذها وارد چاپگر شدند، دو پیغامی که پشت سر هم ظاهر می‌شوند را تائید کنید تا کار تمیز کردن غلتک‌ها به پایان برسد. برخی از چاپگرها گزینه‌ای برای غلتک و صفحه زیرین ندارند اگر این حالت برای شما وجود دارد. می‌توانید به قدم بعدی بروید.

 
قدم نهم

در زمان چاپ اسنادی که بیش از دو  صفحه هستند، صفحات چاپ شده ممکن است به دلیل خشک نشدن جوهر موجود روی آنها، هنگامی که هنوز در چاپگر قرار دارند و افتادن صفحات دیگر روی آنها خراب شوند. این مسئله ممکن است موجب نشت جوهر به پشت صفحه و یا لکدار شدن خروجی شود. بسیاری از چاپگرها گزینه‌ای برای اضافه کردن زمان خشک شدن جوهر روی صفحات دارند. در نرم افزار مربوط به چاپگر Canon، این کار با کلیک روی دکمه Custom Settings قابل انجام است. نوار لغزنده را برای افزایش زمان خشک شدن جوهر، به سمت راست برده، روی دکمه Send و سپس دکمه OK به منظور ذخیره سازی تنظیمات کلیک کنید.

 

ماهنامه وب

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد